Прокуратурата поиска имунитета на Лена Бориславова. Хронология на фалшификацията на подписи

Софийската районна прокуратура е предложила на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да поиска имунитета на Лена Бориславова като народен представител от "Продължаваме промяната-Демократична България". Това съобщиха от държавното обвинение.

Разследването е свързано с образувано производство по отношение на сдружение „Да запазим Корал“. През април стана ясно, че в СРП има образувано разследване по отношение на сдружение „Да запазим Корал“, разпитани са десет свидетели.

Досъдебното производство е образувано на 11 август 2023 г. по сигнал на председателя на Управителния съвет (УС) на сдружение „Да запазим Корал“ в ДАНС. То е за това, че е потвърдена неистина в писмено съобщение, изпратено от Лена Бориславова по електронен път до Агенция по вписванията, изискуемо по силата на Търговския закон за удостоверяване на обстоятелства – освобождаване на Кирил Петков от длъжността член на УС на сдружението, като същото следва да е извършено на заседание на общото му събрание, за което се твърди, че е проведено на 6 май 2021 г.

В хода на разследването са установени данни за извършване и на други документни престъпления – съставяне и използване на неистински документи, представени пред Агенция по вписванията, посочиха от прокуратурата.

В края на април Кирил Петков коментира казуса и заяви, че това е „поредният ченгеджийски номер“.

По закон преценката за искането за имунитета на Бориславова е на главния прокурор. В момента Борислав Сарафов е на работно посещение в САЩ до 14 декември.

Припомняме, че на 10 декември Кирил Петков внесе в деловодството на 51-вото Народно събрание отказ от имунитета си като народен представител.

"Искам да покажа на всички от "мръсната машина", че не ме е страх", заяви Петков във видео, което показва как отива до парламентарното деловдство, за да депозира отказа си от имунитет. Той благодари на всички, които са го потърсили с подкрепа и им обеща, че няма да спре, докато "България не стане нормална, правова държава, в която всички да се радваме, че живеем".

Ден по-рано Сарафов поиска имунитета на съпредседателя на "Продължаваме промяната". Поводът – разследване срещу Петков, че в нарушение на правомощията си е наредил ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова.

Изцяло съм действал в моите правомощия и съм давал свободата на цялата администрация и задкулисието не можеше да повлияе на моите решение. Във всичките ми действия съм спазвал закона и никой не е над него", отговори Петков на въпрос кой му е дал съвет да нареди ареста на Бойко Борисов. "Вярвам, че заплахата е срещу ГЕРБ. Вярвам, че Пеевски показва на ГЕРБ да внимават да не направят стъпка назад и да го хвърлят под автобуса. Той размахва в момента "оръжието си Сарафов", за да им покаже – внимавайте да не направите нещо. Аз не се притеснявам и още днес ще си дам имунитета", подчерта Кирил Петков на излизане от президентството.

Като закъсняло правосъдие определи тогава лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов действията на прокуратурата спрямо Кирил Петков.

Епицентър. бг припомня разследването на Биволъ:

Още през апри 2024 година стана известно, че Кирил Петков е станал служебен Министър на икономиката с цената на фалшифицирани документи и фактическа измама, представени на Агенцията по вписванията. Неверните обстоятелства са били нужни, за да се изчисти от всякакъв вид конфликт на интереси.

Фалшификацията е включвала поредица от недействителни и неистински документи, изготвени и легализирани от адвокат Лена Бориславова.

Целта е била да бъдат въведени в заблуждение държавните институции, че Кирил Петков Петков няма никакакво противоречие със законите, за да бъде назначен за Министър на икономиката през 2021 г.

Още в края на месец април 2021 г. Петков е знаел, че ще бъде назначен на поста Министър на икономиката в служебното правителство на Президента Румен Радев. За целта е трябвало да представи документ, че е български гражданин, според Конституцията. Освен това е длъжен да напусне всички дружества, в управлението на които фигурира. Казусът с канадското гражданство и недекларирането му, вече беше квалифицирано като противоконституционно от Конституционния съд /виж тук/. Петков обаче не понесе никаква санкция за нарушаването на Българската Конституция, въпреки че е лично отговорен за това. Паралелно се оказва, че съществуват достатъчно основания за нарушени редица други закони, включително Наказателния кодекс, за да бъде все пак назначен Кирил Петков за Министър на икономиката

Освен в частния бизнес към момента на екстреното си влизане в политиката Петков е бил и член на УС на неправителствената организация „Да запазим Корал“. Организацията е известна с активната си гражданска позиция не само за запазването на морския бряг, но и по всякакви природозащитни каузи. „Да запазим Корал“ е всъщност единствената обществена структура, която до известна степен е легитимирала Кирил Петков като опозиционер на управлението на ГЕРБ, Борисов и корупционното статукво през последните години. В нейното ръководство освен Кирил е участвал и баща му Петко Петков.

Последното е било пречка, според изискванията на Закона за администрацията. В чл.19, ал.7, т.3 ясно се указва, че:

„Министър-председателят, заместник министър-председателите, министрите, заместник-министрите и т.н. не могат да са членове на орган на управление или контрол на юридическо лице с нестопанска цел, търговско дружество или кооперация.“

Кирил обаче е държал да не загуби влиянието си в този авторитетен граждански клуб, защото благодарение на него е станал разпознаваем като автентичен борец за „промяна“, а не спуснат парашутист в българския обществено-политически живот от далечна Канада, какъвто всъщност е бил.

Излизането му от Управителния съвет на „Корал“ е трябвало да стане по същия начин, по който „излиза“ от всичките си фирми в частния бизнес, т.е. да повери всичко в ръцете на изключително близък и доверен човек, чрез когото да запази своето влияние. Разликата е, че при прехвърляне на свои фирми, всичко зависи от него, а в обществената структура има дълга и групова законова процедура. Освен това не е сигурно, че колективната воля ще се съобрази с личните амбиции да постави на свое място протеже, което е дясната му ръка в повечето фирми, без дори да членува в Сдружението “Да запазим Корал“.

Адвокат или фалшификатор?

Кирил Петков е бил „освободен“ от длъжността си на управител в сдружението за защита на Корал, но с цената на фалшифицирано пълномощно, фалшиви документи, протоколи и подписи на другите членове от сдружението. Неистинските документи са били входирани в

Агенцията по вписванията не от друг, а от персонално от адвокат Лена Бориславова, с нейния квалифициран електронен подпис (КЕП)!

Измамата е осъществена след реалното встъпване в длъжност на Министър Кирил Петков през 12.05.2021 г. На следващия ден рано сутринта е започнала акцията по “изчистването” му.

За невъзможно кратък срок още на 14-ти Петков се сдобива с „изчистена“ справка, че е напуснал УС на Сдружението за Корал и няма никакви други участия в противоречие със Закона.

На това основание и той подава Декларация за липса на конфликт на интереси пред КПКОНПИ, за да може да бъде назначен своевременно за министър.

Фалшифицираните документи „провеждат“ цялата процедура по замяната на Кирил Петков с негов приближен, без въобще нещо от документираните действия да са се случили фактически. Схемата се развива в началото на май 2021 г. – по точно на 13 и 14 май, но в различен порядък са изготвени фалшивите документи със задна дата.

За да стане ясно точно как са действали фалшификаторите ще се опитаме да подредим нещата хронологично, както са се случили, а не както са представени в неверните документи.

Хронология на измамата срещу министерско кресло

В началото на м. май 2021 г. Кирил Петков се готви спешно да стане министър на икономиката в служебното правителство на Румен Радев. За целта трябва да напусне всички дружества, в които фигурира. На 10-ти май Радев издава Указа за назначаването на Петков, а на 12-ти той официално встъпва в длъжност. Но вместо да бъде спазен Закона, е използван напълно престъпен начин за заблуда на държавните институции.

На 13-ти май в 1:39 часа след полунощ, Лена Бориславова си изготвя фалшиво пълномощно с което може да се разпорежда напълно с гражданското сдружение „Да запазим Корал“ и подписва това пълномощно с фалшив подписна Председателя на сдружението, Атанас Русев. Подписът на пълномощното не е саморъчно положен, а е изкопиран 1:1 от официални документи на сдружението, в случая спесимен на подписа на управителя на

Фалшиво пълномощно на името на Лена Здравкова Бориславова да се разпорежда с делата на Сдружението “Да запазим Корал”. Подписът на Председателя е копиран и наложен електронно на документа.

В същия тъмен нощен час са изготвени още серия неистински документи:

Протокол от Общо събрание на Дружеството на 06 май 2021 г., с една единствена точка в дневния ред, освобождаването на Кирил Петков от Управителния съвет на Сдружението.

На негово място в Управителния съвет влиза никому неизвестният в Сдружението Мартин Драгулев, който унаследява целия бизнес на Кирил Петков. Драгулев е или управител, или в борда на директорите във всичките фирми на Петков.

Не е трудно да се предположи, че е особено доверено лице на бившия Премиер и Лидер на ПП. На Протокола от Общото събрание също е поставен фалшифицирания подпис на председателя Атанас Русев. Тук подписа е изкопиран от старо пълномощно, издадено през 2019 г. Документът е подписан и от самият Мартин Драгулев, неизвестно защо и как.Протоколът е съставен на 13.05.2021 г. в 1:16 часа през нощта и завършен в 1.43 мин.

Още същия ден сутринта неистинските документи са били сканирани и внесени в Агенцията по вписванията с електронния подпис на адвокат Лена Бориславова.

От там на следващия ден в 8:40 сутринта, връщат писмо с Указания по заявление вх. No 20210513015554/13.05.2021г. на адвокат Лена Здравкова Бориславова за допускане вписване промяната в органа на управление на Сдружение „Да запазим Корал“.

Указанията (№ 20210513015554/14.05.2021г.) гласят:

„Да се представи към заявление рег.No 20210513015554 от 13.05.2021 г. – :
– протокол от заседание на УС за свикване на ОС на членовете на сдружението .

– списъкът на присъствалите на общото събрание членове на сдружението (пълномощници) с подпис на всяко лице; ако на общото събрание са присъствали пълномощници – доказателства за представителната власт на пълномощниците;

– актуален списък на членовете на сдружението към датата на свикване на общото събрание, заверен от представляващия; Представеният списък на членовете на сдружението е към датата на провеждане на ОС.“

Още на 14-ти около обед, в рамките на около 3 часа са изготвени екстрено от Бориславова и трите нови фалшиви документи със задна дата:

Протокол от заседание на УС и взето решение на него за смяната на Кирил Петков с Драгулев и свикване на Общо събрание. в документа фигурират имената на самия Кирил Петков и на баща му Петко, също член на Управителния съвет на Сдружение “Да запазим Корал”

Неистински Протокол за събрания на УС на Сдружението на 19.04.2021 г. Такова събрание никога не се е провеждало.

Списък с подписите на членовете на Сдружението, „участвали“ в Общото събрание на 06.05.2021 г.

От „подписаните“ 10 члена на Общото събрание, поне 9 подписа са фалшифицирани, а единия – на депутатката от ПП-ДБ Мирослава Петрова е под съмнение, защото единствено тя самата може да си го оспори.

Едно е сигурно обаче, че подобно Общо събрание НИКОГА не се е провеждало, както никога не се е провеждало и заседание на УС на Сдружението, на което е взето въпросното Решение за провеждане на Общо събрание и т.н.

Списък с подписи на членове на Общото събрание на 06.05.2021 г., на което е взето Решението за смяната на Кирил Петков с Мартин Драгулев. Фалшиво.

За да обобщим – цялата процедура по заличаването и подмяната на Кирил Петков с верния му партньор Мартин Драгулев е една грандиозна измама, реализирана от Лена Бориславова и извършена със съучастие или неволно съдействие на служители в Агенцията по вписванията на Р.България.

Очевидно резултатът е настъпил в нужния порядък, защото на 14.06.2021 г. Кирил Петков подава Декларация пред КПКОНПИ, според изискванията на Закона за администрацията и Закона за противодействие на корупцията. В декларацията си новоназначеният Министър на икономиката заявява официално, че към момента на встъпването си в длъжност на високия властови държавен пост не е бил член на управление или контрол на дружества, или юридически лица с нестопанска цел /каквото е случая със Сдружението за „Корал“/.

Последното обстоятелство е практически въвеждане в заблуждение както на КПКОНПИ, така и на Министерски съвет, чийто член е Петков, тъй като той реално и според законите на Република България не е напускал или излизал легално от Управителния съвет на това дружество.

Лена Бориславова не е коментирала събитията публично, а единствено беше обявила, че ще запази обясненията си за съда.
Лена Бориславова има имунитет като народен представител и той трябва да бъде свален, за да се предприемат евентуални действия срещу нея. Това става по предложение на прокурор до главния прокурор Борислав Сарафов, който трябва да поиска имунитета ѝ от Народното събрание.

Епицентър

Related posts

Звезди и специална рулетка носят награди през януари

Зукърбърг току-що разби на пух и прах последните надежди на либералите 🤯

2024-а ВЪВ ФРАЗИ